TRANS-FORM

De Grote Kerk Breda

Lees verder

TRANS-FORM

Van 19 april t/m 31 augustus vindt TRANS-FORM plaats in de Grote Kerk Breda. Een solopresentatie met werk van Guido Geelen waarin de dynamiek van voortdurende verandering centraal staat. De elf werken van Guido Geelen in de tentoonstelling reageren op de monumentale ruimte van de kerk en gaan de dialoog aan met de vele transformaties die deze heeft doorgemaakt. 

Het woord 'trans' in de titel verwijst naar transitie, de overgang naar gene zijde, en het transhistorische perspectief - vanuit het nu kijken naar het verleden. Dit sluit aan bij de ontwikkeling van de Grote Kerk Breda, die door de eeuwen heen steeds meebeweegt met de veranderingen van haar tijd. Na afloop van TRANS-FORM laat Geelen zelf ook een permanente verandering achter. Hij is verantwoordelijk voor het ontwerp van het nieuwe kunstwerk dat begin 2026 wordt gerealiseerd aan de buitengevel van de Grote Kerk Breda.

Guido Geelen

Guido Geelen is in 1961 geboren in Thorn, Limburg. Hij volgde de Academie voor Beeldende Vorming in Tilburg en woont en werkt sinds 1997 aan de rand van deze stad. Het werk van Guido Geelen is gedurfd, energiek en dubbelzinnig. Geelen heeft een onorthodoxe kijk op het gebruik van materialen als klei, brons, ijzer en aluminium en zijn ruimtelijke werken blijven verrassen en verleiden.

Ontdek ambachtelijk Breda

Met het kunstwerk dat Guido Geelen ontwerpt voor de buitengevel van de kerk, sluit hij zich aan bij een lange lijn van kunstenaars en ambachtslieden die werk hebben toegevoegd aan de Grote Kerk Breda. Maak voor of na een bezoek aan TRANS-FORM de wandeling 'Ontdek Ambachtelijk Breda' en maak kennis met oude en nieuwe ambachten en hun makers.

Kerkplein 2, 4801 BA Breda